Meda "Vdis" paroles

Traduction vers:en

Vdis

Ti zgjohesh nga gjumi tuj mendu per mu

dhe prap mirmengjesi tjeter kujt i thu

si shum net te tjera mbrem ke qar me lot

qka kan zemrat njerzit e din veq nje zot

vdis o vdis vdis e mos fal puthje pa dashni

se ma mir лshtл zemra me u ban hi

ma mir лshtл me ik nga kjo bot plot me rrena

se me than qka sta thot zemra

Nata vjen ngadal I mbyll syt e tu

prap naten e mir tjeter kujt I thu

edhe sonte endrra na bashkon n'ket bot

neser ku do t'jemi e di veq nje zot

Ici on peut trouver les paroles de la chanson Vdis de Meda. Ou les paroles du poème Vdis. Meda Vdis texte.