Can Yücel "Hayatta Kalmanın Kuralları" Songtext

Übersetzung nach:ru

Hayatta Kalmanın Kuralları

‎-Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme.-İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil.-Kimseye yalvarma.-Asla dönüp arkana bakma.-Sır tutmasını bil.-Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı.Sevgilin için dostlarını, dostların için sevgilini satma.

-Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut.-Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama.-Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et.-Seni dinleyip anlamaya niyetli olmayanlarla tartışma.-Emrivaki oluşturulan dostlukları kabul etme.-Eğer verdiğin o kişide kalmıyorsa ikinci bir sır şansı verme.

-Kendini öven insanlardan kaç.-Karşındakinin doğruyu söylediğini varsayma.-Kendine saygını kaybetmene neden olacak hiçbir şey yapma.-Sorunun olduğunda insanlar, zaman ayırıp seni dinliyorsa onların öğütleri gözardı etme.-Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üzerine sıçrar.-Gözyaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama.

-Senin zekana inanan insanları hayal kırıklığına uğratma.-Kendini sev.-Dışarıdaki güneşe bakıp gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma.-Dostluğunla yetinmeyenler için hiçbir fedakarlık yapma.-İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil.-Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme.-İstediğini almak için asla duygu sömürüsü yapma.-Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme.

Hier finden Sie den Text des Liedes Hayatta Kalmanın Kuralları Song von Can Yücel. Oder der Gedichttext Hayatta Kalmanın Kuralları. Can Yücel Hayatta Kalmanın Kuralları Text. Kann auch unter dem Titel Hayatta Kalmanin Kurallari bekannt sein (Can Yucel) Text.