2po2 "Palaco" lyrics

[Verse 1: 2po2]
Nese kom lind terr, du me dek te deti
Gjith tu lyp dill deri sa dilli m'gjeti
Per me nal shiun se kom pas ma lehti
Per qato ylberin pe du vec per veti
Sot u bo kacidhe konflikt flet interesi
Nuk o vshtir me vrejt prej qe t'nis mengjesi
Kurgjo so tabu pa kurfar kompleksi
Llafet nisen per lek e perfundojn te seksi
Faktet kur po m'lidhen, senet nuk po m'lidhen
Senet s'po fitohen, senet ktu po vidhen
Burrat pa cehre, burrat po zgerdhihen
Femnat nuk vlersohen, femna ktu dridhet

[Bridge: 2po2]
E ky karnaval m'boni palaco edhe mu
E kom vnu ni mask, egon e kom shtu
Me pa nuk po du, nuk po du me ngu
Lekt po hin n'bank, kryt u rehatun

[Chorus 2x: Ermal Fejzullahu]
Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta ma shum ka kuptim
Senet per mir nuk jon ka ndryshojn
Dua qe ta shoh t'buzqeshur ftyren tende
Dhe ti hjekim maskat pergjithmone

[Verse 2: 2po2]
Nese don ndryshim duhet mu nis prej vetes
Kujdes mos je ka lyp si shum prej jetes
Spo din a mi dallu llafet prej vepres
Se jena bo teper t'varur prej letres
Jeta hec shpejt, shum her e deshmum
E nuk ka [?] pa marak
Tem e konsumume, gabime 100mij
Qofshin t'kalume qato qe na ndodhin n'jet
Thojn u kon e shkrume, un po du me kon ndryshe
U po du me bo emen, nuk po du me m krah
Po du me bo temen, nuk po du me lshu pe
Edhe nese malet shemben
Po du me thon t'verten, nuk pe du rrenen

[Bridge: 2po2]
E ky karnaval m'boni palaco edhe mu
E kom vnu ni mask, egon e kom shtu
Me pa nuk po du, nuk po du me ngu
Lekt po hin n'bank, kryt u rehatun

[Chorus: Ermal Fejzullahu]
Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta ma shum ka kuptim
Senet per mir nuk jon ka ndryshojn
Dua qe ta shoh t'buzqeshur ftyren tende
Dhe ti hjekim maskat pergjithmone